Hanım kardeşlerimize yönelik hafta içi hergün sabah kursumuz başladı.

Her Çarşamba 17:30-19:30 arası Üniversite Kız Öğrenci buluşmamız var. Üniversiteli kız öğrencilerimizi yönlendirebilirsiniz.

Her Perşembe13:00-16:00 arası hanımlar sohbet Programımız Devam Ediyor. Hanım Kardeşlerimizi Yönlendirebilirsiniz.

Her Çarşamba 17:30-19:30 arası Üniversite Kız Öğrenci buluşmamız var. Üniversiteli kız öğrencilerimizi yönlendirebilirsiniz.

28 ŞUBAT ZULMÜNÜN ÜZERİNDEN 21 YIL GEÇTİ.

28-02-2018

.
28 Şubat sürecinin üzerinden tam 21 yıl geçti. Bundan tam yirmi bir yıl önce seçilmiş iktidara karşı topyekün saldırıya geçen asker, yargı ve medya oligarşisi Türkiye'de postmodern darbeye imza attı. Sürecin sonunda 54. Hükumetin Başbakanı merhum Necmettin ERBAKAN istifa etmek zorunda kaldı. 28 Şubat darbesinin Türkiye’de yaşanan önceki darbelerden en önemli farkı psikolojik harp taktiklerinin uygulanmış olmasıdır. Sürecin kontrolünü elinde bulunduran ordu arkasına aldığı kurum ve kuruluşlarla psikolojik harbi acımasızca uyguladı. Yargı, medya, bürokrasi ve güdümlü STK’lar bu süreçte kendilerine verilen görevleri kusursuz olarak yerine getirdiler. 28 Şubat sürecinde statükodan yana tavır alan, seçilmiş iktidarı başarısızlıkla suçlayan ve kafire gösterdiği hoşgörüyü Müslümandan esirgeyen FETÖ'nün yıllar sonra Türkiye'de kanlı bir darbe girişiminde bulunacağı söylense o günlerde kimse inanmazdı. 28 Şubat'ın üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen hala ceza evlerinde 28 Şubat mağdurlarının olması mahşeri vicdanı yaralıyor. Bir an önce 28 Şubat madurlarının özgürlüğüne kavuşmaları için gereken adımlar atılmalıdır. O günlerde bin yıl süreceği iddia edilen sürecin izleri 21 yıl sonra tamamen silinmelidir. 28 Şubat Çarşamba günü MazlumDer tarafından Saraçhane'de bir basın açıklaması düzenlenecektir. Saat 14.00'da gerçekleşecek basın açıklamasına tüm gönüllerimiz davetlidir. Yine İMH Hanımlar Komisyonu tarafından 28 Şubat Çarşamba günü İMH Genel Merkezi Eyüp Bahariye Mevlevihanesinde Etkinlik düzenlenecektir. Programa tüm gönüllülerimiz davetlidir.
Etiketler : 28 - ŞUBAT - ZULMÜNÜN - ÜZERİNDEN - 21 - YIL - GEÇTİ. - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
İlgili Başlıklar
HIZLI ARAMA
  
ANKET

Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi Türkiyeyi Nasıl Etkileyecek

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın

MAKALELER YAZARLAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL